- Przychód netto 2025
- 108,3 mln zł
- Rok do roku
- −9,9 %
- CAGR 3 lata
- +20 %
- Kwartyl w branży
- 3 z 4
Spółka w liczbach i zdaniach
Legimi to spółka akcyjna w oprogramowaniu i IT, z siedzibą w miejscowości Poznań. W rejestrze figuruje od 2009 roku, więc ma za sobą 17 lat działalności. W roku obrotowym 2025 przychód netto wyniósł 108,3 mln zł, o 9,9 % niższy niż rok wcześniej. Średnie roczne tempo wzrostu z trzech lat (CAGR) to +20 %. Kapitał zakładowy urósł w roku 2024 o 7 tys. zł (wartość nominalna), co wskazuje na objęcie nowych udziałów lub akcji. Łącznie widzimy 7 podwyższenia kapitału w kolejnych sprawozdaniach. W profilu wymieniamy 2 osoby z ujawnionymi udziałami albo funkcjami w spółce.
Przychód netto w kolejnych latach
| Rok obrotowy | Przychód netto | Zysk netto | Kapitał własny | Kapitał zakładowy | Publikacja |
|---|---|---|---|---|---|
| Rok obrotowy 2025 | 108,3 mln zł | 1,3 mln zł | 6,1 mln zł | 162 tys. zł | 23.03.2026 |
| Rok obrotowy 2024 | 120,2 mln zł | 2,7 mln zł | 4,6 mln zł | 162 tys. zł | 21.03.2025 |
| Rok obrotowy 2023 | 86,7 mln zł | -372 tys. zł | 2,1 mln zł | 155 tys. zł | 12.02.2024 |
| Rok obrotowy 2022 | 62,7 mln zł | 287 tys. zł | 2 mln zł | 148 tys. zł | 14.02.2023 |
| Rok obrotowy 2021 | 48,6 mln zł | 1 mln zł | 2,9 mln zł | 142 tys. zł | 14.02.2022 |
| Rok obrotowy 2020 | 32 mln zł | 2 mln zł | 6,1 mln zł | 142 tys. zł | 06.04.2021 |
| Rok obrotowy 2019 | 17,4 mln zł | 614 tys. zł | 4,1 mln zł | 138 tys. zł | 14.02.2020 |
| Rok obrotowy 2018 | 11,3 mln zł | 43 tys. zł | 776 tys. zł | 121 tys. zł | 14.02.2019 |
| Rok obrotowy 2017 | 7,1 mln zł | 199 tys. zł | 531 tys. zł | 111 tys. zł | 14.02.2018 |
| Rok obrotowy 2016 | 4,2 mln zł | -84 tys. zł | 412 tys. zł | 28 tys. zł | 14.02.2017 |
Kwoty w złotych, ze sprawozdań rocznych. Dynamikę liczymy tylko z dwóch kolejnych lat obrotowych, zgodnie z metodą.
Podwyższenia kapitału zakładowego
-
Sprawozdanie za 2024, publiczne od 21 marca 2025
155 tys. zł do 162 tys. zł (+4,5 %)
-
Sprawozdanie za 2023, publiczne od 12 lutego 2024
148 tys. zł do 155 tys. zł (+4,7 %)
-
Sprawozdanie za 2022, publiczne od 14 lutego 2023
142 tys. zł do 148 tys. zł (+4,2 %)
-
Sprawozdanie za 2020, publiczne od 6 kwietnia 2021
138 tys. zł do 142 tys. zł (+2,9 %)
-
Sprawozdanie za 2019, publiczne od 14 lutego 2020
121 tys. zł do 138 tys. zł (+14 %)
-
Sprawozdanie za 2018, publiczne od 14 lutego 2019
111 tys. zł do 121 tys. zł (+9 %)
-
Sprawozdanie za 2017, publiczne od 14 lutego 2018
28 tys. zł do 111 tys. zł (+296 %)
Akcjonariusze i osoby w spółce
Osoby fizyczne ujawnione publicznie: akcjonariusze od progu ujawnienia, wspólnicy i członkowie organów.
- Mikołaj Małaczyński22,2 % udziałów lub akcji
- Mateusz Frukacz20 % udziałów lub akcji