- Przychód netto 2025
- 100,2 mln zł
- Rok do roku
- +42,6 %
- CAGR 3 lata
- +5,3 %
- Kwartyl w branży
- 1 z 4
Spółka w liczbach i zdaniach
Opteam to spółka akcyjna w oprogramowaniu i IT, z siedzibą w miejscowości Jasionka. W rejestrze figuruje od 1993 roku, więc ma za sobą 33 lata działalności. W roku obrotowym 2025 przychód netto wyniósł 100,2 mln zł, o 42,6 % wyższy niż rok wcześniej. Średnie roczne tempo wzrostu z trzech lat (CAGR) to +5,3 %. Pod względem tempa wzrostu spółka mieści się w najszybszej jednej czwartej firm w oprogramowaniu i IT w naszej bazie. Kapitał zakładowy urósł w roku 2020 o 57 tys. zł (wartość nominalna), co wskazuje na objęcie nowych udziałów lub akcji. Łącznie widzimy 3 podwyższenia kapitału w kolejnych sprawozdaniach. W profilu wymieniamy 5 osób z ujawnionymi udziałami albo funkcjami w spółce.
Przychód netto w kolejnych latach
| Rok obrotowy | Przychód netto | Zysk netto | Kapitał własny | Kapitał zakładowy | Publikacja |
|---|---|---|---|---|---|
| Rok obrotowy 2025 | 100,2 mln zł | 3,1 mln zł | 33,9 mln zł | 787 tys. zł | 30.04.2026 |
| Rok obrotowy 2024 | 70,3 mln zł | -10,3 mln zł | 30,9 mln zł | 787 tys. zł | 29.04.2025 |
| Rok obrotowy 2023 | 91,2 mln zł | -5 mln zł | 41,1 mln zł | 787 tys. zł | 26.04.2024 |
| Rok obrotowy 2022 | 85,9 mln zł | -988 tys. zł | 46,1 mln zł | 787 tys. zł | 17.04.2023 |
| Rok obrotowy 2021 | 75,8 mln zł | 3,1 mln zł | 57,1 mln zł | 787 tys. zł | 29.03.2022 |
| Rok obrotowy 2020 | 55,7 mln zł | 236,5 mln zł | 152,1 mln zł | 787 tys. zł | 03.03.2021 |
| Rok obrotowy 2019 | 59,5 mln zł | 1,9 mln zł | 30,9 mln zł | 730 tys. zł | 20.03.2020 |
| Rok obrotowy 2018 | 67,1 mln zł | 1,4 mln zł | 29 mln zł | 730 tys. zł | 29.04.2019 |
| Rok obrotowy 2017 | 68,5 mln zł | -5,5 mln zł | 28,4 mln zł | 730 tys. zł | 27.04.2018 |
| Rok obrotowy 2016 | 77 mln zł | 21,4 mln zł | 33,9 mln zł | 730 tys. zł | 28.04.2017 |
| Rok obrotowy 2015 | 79,7 mln zł | 2,4 mln zł | 26,8 mln zł | 730 tys. zł | 15.03.2016 |
| Rok obrotowy 2014 | 98 mln zł | 3 mln zł | 26 mln zł | 730 tys. zł | 18.03.2015 |
| Rok obrotowy 2013 | 93,3 mln zł | 2,5 mln zł | 23,9 mln zł | 730 tys. zł | 17.03.2014 |
| Rok obrotowy 2012 | 91,5 mln zł | 2,1 mln zł | 22 mln zł | 730 tys. zł | 15.03.2013 |
| Rok obrotowy 2011 | 79,4 mln zł | 2 mln zł | 19,9 mln zł | 730 tys. zł | 20.03.2012 |
| Rok obrotowy 2010 | 60,1 mln zł | 2,1 mln zł | 17,1 mln zł | 730 tys. zł | 21.03.2011 |
| Rok obrotowy 2009 | 60,2 mln zł | 1,6 mln zł | 12,1 mln zł | 630 tys. zł | 20.03.2010 |
| Rok obrotowy 2008 | 55,7 mln zł | 1,2 mln zł | 8,5 mln zł | 550 tys. zł | 20.03.2009 |
| Rok obrotowy 2007 | 58,5 mln zł | 2,3 mln zł | 7,3 mln zł | 550 tys. zł | 20.03.2008 |
Kwoty w złotych, ze sprawozdań rocznych. Dynamikę liczymy tylko z dwóch kolejnych lat obrotowych, zgodnie z metodą.
Podwyższenia kapitału zakładowego
-
Sprawozdanie za 2020, publiczne od 3 marca 2021
730 tys. zł do 787 tys. zł (+7,8 %)
-
Sprawozdanie za 2010, publiczne od 21 marca 2011
630 tys. zł do 730 tys. zł (+15,9 %)
-
Sprawozdanie za 2009, publiczne od 20 marca 2010
550 tys. zł do 630 tys. zł (+14,5 %)
Akcjonariusze i osoby w spółce
Osoby fizyczne ujawnione publicznie: akcjonariusze od progu ujawnienia, wspólnicy i członkowie organów.
- Ryszard Woźniak17,6 % udziałów lub akcji
- Janusz Bober17,4 % udziałów lub akcji
- Andrzej Pelczar17,4 % udziałów lub akcji
- Wacław Irzeński17,4 % udziałów lub akcji
- Leon Marciniec7 % udziałów lub akcji