Firmy z branży oprogramowanie i IT
Lista spółek przypisanych do branży oprogramowanie i IT (sekcje PKD J), od największego przychodu w ostatnim sprawozdaniu. Łącznie 63 spółki. Ranking według tempa wzrostu jest na osobnej stronie.
Spółek na liście: 63
Mediana r/r: +7,4 % Spółki z tej listy po podwyższeniu kapitału w 12 mies.: 9
| # | Spółka | Branża, region | Przychód | Rok do roku | CAGR 3 lata | Przychód z latLinia |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Asseco South Eastern Europe Oprogramowanie i IT · dane za 2025 1,8 mld zł+5,3 % | Oprogramowanie i ITpodkarpackie | 1,8 mld zł | +5,3 % | +4,7 % | |
| 2 | A.p.n. Promise Oprogramowanie i IT · dane za 2025 1,4 mld zł+41,9 % | Oprogramowanie i ITmazowieckie | 1,4 mld zł | +41,9 % | +21 % | |
| 3 | NTT System Oprogramowanie i IT · dane za 2025 1,4 mld zł−6,7 % | Oprogramowanie i ITmazowieckie | 1,4 mld zł | −6,7 % | +3,7 % | |
| 4 | COMP Oprogramowanie i IT · dane za 2025 846,5 mln zł−6,3 % | Oprogramowanie i ITmazowieckie | 846,5 mln zł | −6,3 % | +4,1 % | |
| 5 | Spyrosoft Oprogramowanie i IT · dane za 2025 601,3 mln zł+29,2 % | Oprogramowanie i ITdolnośląskie | 601,3 mln zł | +29,2 % | +22 % | |
| 6 | Wasko Oprogramowanie i IT · dane za 2025 598,4 mln zł+13,7 % | Oprogramowanie i ITśląskie | 598,4 mln zł | +13,7 % | +1,9 % | |
| 7 | S4E Oprogramowanie i IT · dane za 2025 515,3 mln zł+12,1 % | Oprogramowanie i ITmazowieckie | 515,3 mln zł | +12,1 % | +11,9 % | |
| 8 | Asseco Business Solutions Oprogramowanie i IT · dane za 2025 476,8 mln zł+11,2 % | Oprogramowanie i ITlubelskie | 476,8 mln zł | +11,2 % | +12,1 % | |
| 9 | Vercom Oprogramowanie i IT · dane za 2025 471,2 mln zł−5,1 % | Oprogramowanie i ITwielkopolskie | 471,2 mln zł | −5,1 % | +21,9 % | |
| 10 | Atende Oprogramowanie i IT · dane za 2025 321,4 mln zł−8,8 % | Oprogramowanie i ITmazowieckie | 321,4 mln zł | −8,8 % | +12,5 % | |
| 11 | Oprogramowanie i ITpomorskie | 205,8 mln zł | +41,9 % | +15,7 % | ||
| 12 | Oprogramowanie i ITmazowieckie | 150 mln zł | +322 % | +90,5 % | ||
| 13 | Oprogramowanie i ITmazowieckie | 146,7 mln zł | −23 % | +0,2 % | ||
| 14 | Oprogramowanie i ITwielkopolskie | 130,9 mln zł | +80,4 % | +17,1 % | ||
| 15 | Oprogramowanie i ITmazowieckie | 123,3 mln zł | +14,7 % | +17,3 % | ||
| 16 | Oprogramowanie i ITmałopolskie | 118 mln zł | +18,3 % | +23,4 % | ||
| 17 | Oprogramowanie i ITwielkopolskie | 108,3 mln zł | −9,9 % | +20 % | ||
| 18 | Oprogramowanie i ITpodkarpackie | 100,2 mln zł | +42,6 % | +5,3 % | ||
| 19 | Oprogramowanie i ITmazowieckie | 93 mln zł | +18,8 % | +11,1 % | ||
| 20 | Oprogramowanie i ITłódzkie | 77,9 mln zł | +3,7 % | +4,1 % | ||
| 21 | Oprogramowanie i ITśląskie | 66,7 mln zł | −23,6 % | +5,9 % | ||
| 22 | Oprogramowanie i ITśląskie | 66,5 mln zł | −14,5 % | −5,9 % | ||
| 23 | Oprogramowanie i ITwielkopolskie | 63,4 mln zł | +8 % | +6,3 % | ||
| 24 | Oprogramowanie i ITdolnośląskie | 63,4 mln zł | +8,8 % | +13,8 % | ||
| 25 | Oprogramowanie i ITmazowieckie | 58,8 mln zł | +15,3 % | +11,5 % |
Pierwsze 10 pozycji jest jawne. Pozostałe 53 spółek, alert i eksport są w radarze.
Jak powstaje ta lista
Wzrost liczymy z przychodu netto w dwóch kolejnych latach obrotowych, CAGR z trzech lat. Spółki bez kompletu danych nie są szacowane i nie trafiają do kolejności. Kółko na linii przychodu oznacza rok podwyższenia kapitału zakładowego. Pełny opis jest w metodzie.
Zobacz też
- Rosnące firmy w branży gier
- Rosnące firmy w medtechu i biotechnologii
- Rosnące firmy w fintechu i finansach
- Rosnące firmy w energetyce i OZE
- Rosnące firmy w e-commerce i handlu
- Rosnące firmy w usługach dla firm
- Rosnące firmy w mediach i marketingu
- Rosnące firmy w przemyśle i produkcji
- Świeże podwyższenia kapitału
- Startupy w Polsce