- Przychód netto 2025
- 22,8 mln zł
- Rok do roku
- +11,5 %
- CAGR 3 lata
- +22,7 %
- Kwartyl w branży
- 1 z 4
Spółka w liczbach i zdaniach
Sakana to spółka akcyjna w turystyce i rekreacji, z siedzibą w miejscowości Warszawa. Wpis do rejestru pochodzi z 2008 roku (18 lat temu). Ostatnie sprawozdanie (rok 2025) pokazuje 22,8 mln zł przychodu, czyli +11,5 % rok do roku. Licząc trzy lata wstecz, przychód rósł średnio o 22,7 % rocznie. Pod względem tempa wzrostu spółka mieści się w najszybszej jednej czwartej firm w turystyce i rekreacji w naszej bazie. Sprawozdanie za 2019 pokazuje podwyższenie kapitału zakładowego z 2 mln zł do 2,4 mln zł, co zwykle oznacza emisję nowych udziałów albo akcji. Łącznie widzimy 2 podwyższenia kapitału w kolejnych sprawozdaniach. W profilu wymieniamy 3 osoby z ujawnionymi udziałami albo funkcjami w spółce.
Przychód netto w kolejnych latach
| Rok obrotowy | Przychód netto | Zysk netto | Kapitał własny | Kapitał zakładowy | Publikacja |
|---|---|---|---|---|---|
| Rok obrotowy 2025 | 22,8 mln zł | 1,2 mln zł | 2,5 mln zł | 2,4 mln zł | 16.02.2026 |
| Rok obrotowy 2024 | 20,4 mln zł | -148 tys. zł | 1,3 mln zł | 2,4 mln zł | 14.02.2025 |
| Rok obrotowy 2023 | 16 mln zł | 103 tys. zł | 1,2 mln zł | 2,4 mln zł | 14.02.2024 |
| Rok obrotowy 2022 | 12,3 mln zł | 409 tys. zł | 1,6 mln zł | 2,4 mln zł | 14.02.2023 |
| Rok obrotowy 2021 | 9,9 mln zł | 270 tys. zł | 2,2 mln zł | 2,4 mln zł | 14.02.2022 |
| Rok obrotowy 2020 | 8,5 mln zł | 758 tys. zł | 2,1 mln zł | 2,4 mln zł | 12.02.2021 |
| Rok obrotowy 2019 | 6,8 mln zł | 60 tys. zł | 1,7 mln zł | 2,4 mln zł | 14.02.2020 |
| Rok obrotowy 2018 | 5 mln zł | -1,4 mln zł | 1,2 mln zł | 2 mln zł | 14.02.2019 |
| Rok obrotowy 2017 | 9,2 mln zł | -551 tys. zł | 1,2 mln zł | 673 tys. zł | 14.02.2018 |
| Rok obrotowy 2016 | 10,2 mln zł | -181 tys. zł | 1,7 mln zł | 673 tys. zł | 14.02.2017 |
| Rok obrotowy 2015 | 11 mln zł | -544 tys. zł | 1,9 mln zł | 673 tys. zł | 05.02.2016 |
| Rok obrotowy 2014 | 11,1 mln zł | -9 tys. zł | 2,5 mln zł | 673 tys. zł | 13.02.2015 |
| Rok obrotowy 2013 | 12,7 mln zł | 152 tys. zł | 2,5 mln zł | 673 tys. zł | 14.02.2014 |
| Rok obrotowy 2012 | 11,7 mln zł | 287 tys. zł | 2,3 mln zł | 673 tys. zł | 13.02.2013 |
| Rok obrotowy 2011 | 14,1 mln zł | 315 tys. zł | 2,1 mln zł | 673 tys. zł | 10.02.2012 |
| Rok obrotowy 2010 | 14 mln zł | 185 tys. zł | 1,7 mln zł | 673 tys. zł | 11.02.2011 |
| Rok obrotowy 2009 | 13,6 mln zł | -1,2 mln zł | 1,6 mln zł | 673 tys. zł | 15.02.2010 |
| Rok obrotowy 2008 | 12,6 mln zł | 385 tys. zł | 3 mln zł | 673 tys. zł | 14.02.2009 |
Kwoty w złotych, ze sprawozdań rocznych. Dynamikę liczymy tylko z dwóch kolejnych lat obrotowych, zgodnie z metodą.
Podwyższenia kapitału zakładowego
-
Sprawozdanie za 2019, publiczne od 14 lutego 2020
2 mln zł do 2,4 mln zł (+19,8 %)
-
Sprawozdanie za 2018, publiczne od 14 lutego 2019
673 tys. zł do 2 mln zł (+200 %)
Akcjonariusze i osoby w spółce
Osoby fizyczne ujawnione publicznie: akcjonariusze od progu ujawnienia, wspólnicy i członkowie organów.
- Anas Salahadin Adi39,2 % udziałów lub akcji
- Marcin Rylski6,8 % udziałów lub akcji
- Tomasz Romanik6,8 % udziałów lub akcji